Wakacyjne wydatki Polaków 2017

Od 2014 roku Grupa Ferratum pyta Europejczyków oraz obywateli krajów Wspólnoty Narodów o podzielenie się informacjami odnośnie wydatków ich gospodarstw domowych. Zobacz, tegoroczne wyniki.

 

Od 2014 roku Grupa Ferratum pyta Europejczyków oraz obywateli krajów Wspólnoty Narodów o podzielenie się informacjami odnośnie wydatków ich gospodarstw domowych. Badanie jest przeprowadzane dwa razy w roku – podczas europejskich wakacji i tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Celem przeprowadzonego obecnie badania jest przegląd najczęstszych wydatków klientów podczas okresu wakacyjnego. Jakie zakupy najczęściej robione są w wakacje oraz jak różnią się zachowania klientów w poszczególnych krajach? Które aktywności są najbardziej popularne w tym roku? Czy konsumenci chętnie korzystają z AirBnB czy są gotowi wydać na zakwaterowanie ponad 100 euro za dobę? W których krajach bankowość mobilna cieszy się największa popularnością podczas podróżowania, a który wydaje najwięcej w sezonie wakacyjnym?

Ferratum Bank Polska już szósty raz brał udział w ankiecie dotyczącej letnich wydatków, WAKACYJNEGO BAROMETRU FERRATUM BANK 2017

Ponad 10,000 gospodarstw domowych wzięło udział w Wakacyjnym Barometrze Grupy Ferratum 2017™, który miał miejsce już czwarty rok z rzędu. Jak ludzie planują spędzić tegoroczne wakacje? Obywatele którego kraju przeznaczą na urlop najwięcej pieniędzy? Kto zdecyduje się na korzystanie z portalu AirBnB w celu znalezienia zakwaterowania? W którym kraju jego mieszkańcy łącznie wydadzą na okres wakacyjny najwięcej?

Prognoza wydatków na lato 2017 kształtuje się podobnie do zeszłorocznych tendencji zachowań kosumentów. Jednakże po dokładniejszej analizie, bazując na wynikach Wakacyjnego Barometru 2017™ można zauważyć, że w pewnych krajach niektóre priorytety uległy znacznym zmianom. Dla poniektórych krajów wydatki będą nawet dwukrotnie wyższe. Ponad 40% gospodarstw domowych przeznaczy taką samą kwotę pieniędzy na urlop letni jak w ubiegłym roku, przy czym około 30% zwiększy wydatki swoich gospodarstw domowych.

Oczekuje się znacznego wzrostu wydatkowania w Estonii, na Litwie oraz Łotwie w porównaniu do ubiegłego roku. Podczas gdy w 2016 roku wymienione powyżej kraje sytuowały się poniżej średniej europejskiej  i krajów Wspólnoty Narodów. W tym roku, ich wydatki wraz z Bułgarią i Rumunią powinny należeć do czołówki, w której ponad 60% miesięcznego dochodu gospodarstw domowych zostanie przeznaczona na wakacyjne wydatki.

Z drugiej strony skali możemy znaleźć Wielką Brytanię, Finlandię oraz Holandię, które planują wydać podczas urlopu odpowiednio 34%, 35% i 38%.

Jedyna spójność jaką można zauważyć we wszystkich krajach objętych badaniem jest taka, że ludzie zdecydują się wydawać o 50% więcej pieniędzy na wakacje niż ferie zimowe.

 

(Szczegółowe wyniki znajdziesz na stronie http://www.ferratumbarometer.com/pl/)