Networking Concierge Club –
wyższy poziom networkingu

Networking polega na relacjach, budowaniu zaufania oraz funkcjonowaniu w różnych, właściwych sobie społecznościach. W zależności od tego czego potrzebujemy, tak prowadzimy nasze życie zawodowe. Istotne jest, żeby sobie uświadomić, że nie tak ważne jest to, kogo my znamy, a to, kto nas  zna i wie czym się zajmujemy.

Nie da się ukryć, że relacje i zaufanie są potrzebne w każdym aspekcie naszego życia, także w biznesie, szczególnie gdy chodzi o sprzedaż i promocję. To bardzo pomaga w zdobywaniu klientów, a jak wiadomo, bez nich żadna firma funkcjonować nie będzie. Zazwyczaj w bezpośrednim procesie sprzedaży biorą udział handlowcy i menadżerowie oraz często prezesi. Wiadomo, że im więcej kosztuje twój produkt, tym bardziej klient zwraca uwagę na to jaką osobą jesteś, jakimi wartościami się kierujesz i czy można na tobie polegać. W związku z tym szczególne znaczenie ma w jaki sposób budujesz relacje (i z kim) oraz w jakim miejscu poznajesz swojego potencjalnego klienta – ewentualnie – kto Cię jemu polecił.

Kompetencje networkingowe są podstawowymi, strategicznymi kompetencjami managerskimi prowadzącymi do promocji oraz sprzedaży i można je rozwijać na wiele sposobów. Zazwyczaj przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy z tego, jak te kompetencje są ważne i że mogą mieć diametralny wpływ na rozwój firmy lub kariery. Warto umieć podstawowe rzeczy takie jak:

– właściwy dobór społeczności i eventów,
– rozmowa z nieznajomymi na eventach,
– sztuka zarządzania kontaktami i podtrzymywania relacji

Po opanowaniu podstaw, można przejść do nauki zarządzania relacjami,  doceniania ich, wchodzenia na wyższy poziom zaufania oraz rekomendacji.

W Klubie Networking Concierge Club (NCC) stworzyliśmy unikalną formułę dostosowaną do potrzeb każdego przedsiębiorcy, dzięki której – niezależnie od stopnia zaawansowania w networkingu – można nabywać konkretne umiejętności we właściwym dla każdego tempie. Przed każdą, cyklicznie organizowaną przez nas konferencją networkerzy mają okazję uczestniczyć w tematycznym szkoleniu, a następnie natychmiast zastosować w praktyce nabytą wiedzę. Czuwa nad niminiekwestionowany mentor i guru polskiego Networkingu,  autor 4 książek nt networkingu – Grzegorz Turniak. Tempo nauki każdy określa sobie sam, nic nie jest narzucone odgórnie, dzięki czemu warunki do szkolenia są zawsze komfortowe i każdy czuje się komfortowo. Formuła ta cieszy się rosnącym powodzeniem, z miesiąca na miesiąc Klub się powiększa.

Dbamy o to, aby członkowie naszego Networking Concierge Clubu mieli nieodpłatne wejścia na różne, prestiżowe konferencje, gale w Warszawie i w innych miastach. Naszym głównym celem, jest to, aby na wszystkich eventach był dobrze poprowadzony networking, gdyż przynosi to korzyść nie tylko uczestnikom, ale i organizatorom.

Jeśli jesteś introwertykiem, prowadzisz firmę lub jesteś odpowiedzialny za sprzedaż, to wiesz że opisane przeze mnie kompetencje są najważniejsze.  A jeśli dodatkowo jesteś przekonany, że:

– ciężko jest Ci poznawać nowe osoby,
– nie wiesz jak wybrać te właściwe kontakty na evencie lub konferencji,
– nie wiesz jak rozpocząć z nimi rozmowę, która potem zaowocuje długofalową relację handlową,
– nie lubisz klimatu konferencji, czujesz się tam wyalienowany….

Jest na to rada! W łatwy sposób możesz sobie pomóc – sprawdź nasz Klub NCC. A jeśli jesteś ekstrawertykiem, często chodzisz na eventy i uważasz, że networking i rozdawanie wizytówek nie jest Ci obce. Ale:

– nie masz efektów mimo rozdania setek wizytówek,
– nie wiesz, na które eventy warto chodzić,
– Twoje rozmowy podczas przerw przeciągają się nawet do 30 minut z jedną osobą

to przyjdź do nas, zobacz jak wygląda profesjonalnie zorganizowany networking, a my pokażemy Ci co zrobić, aby Twoje działania przynosiły zamierzone efekty.

W networkingu bardzo łatwo jest tracić czas – my dbamy o to, aby każde spotkanie, w jakim nasi klubowicze uczestniczą było wartościowe. Zachęcam do wizyty na naszej konferencji www.akademiarekomendacji.pl i poznania nas osobiście!

Zapisz